/Files/images/школа 001 - копия.JPGІсторія школи


В 1732 році територія села Корсунівка була віддана у володіння полковнику Степану Корсуну. В 1802 році пан Корсун розпочав будівництво церкви.

В 1824 році будівництво церкви було завершено. В той же час в селі розпочала свою роботу церковно-приходська школа.

В той час до школи ходили діти з 15 хуторів. Серед них були вихідці з різних сімей - не тільки козаків та поміщиків, а й селян. Хоча до школи ходили тільки хлопчики, яле читати вміли і більшість дівчаток.

Учні ходили до школи після Покрови і аж до Паски. У школі навчали читати, писати, рахувати, співати.

В 1907 році земство викупило панський будинок, в якому розпочала роботу школа. На той час це була 4-х річна школа, в якій вивчали арифметику, рідну мову, географію, музику.

Школи також існували і в навколишніх селах, які зараз входять до Корсунівської сільської ради: с. Вовківське - 4 класи, с. Пласківщина - 4 класи, с. Комсомольське - 4 класи, с. Саранчине - 1 клас.

Під час війни загальноорганізованого навчання не було, хоча деякі предмети все ж таки вивчали: арифметику, географію, українську мову, Закон Божий. Навчанню не приділялась належна увага, тому що дітям доводилось багато працювати.

Навчання було відновлено пісьля війни. Це вже було 7-ми річна школа. В той час до школи ходило багато учнів - близько 40 чоловік в кожному класі. Існували також паралельні класи. Навчання проводилось в дві зміни. Для дітей з навколишніх сіл при школі було створено інтернат.

ФОТО ІЗ ХХ СТОЛІТТЯ

Будівництво нового приміщення школи було розпочато 16 березня 1974 року. Основні роботи виконувало ЖБУ-20 на чолі з Яременком А.В.. На будівництві школи також працювали будівельники місцевого колгоспу, вчителі, учні та їх батьки. Кошти на будвіництво виділив місцевий колгосп.

До 1 вересня 1975 року будівництво школи було завершено.

1975 рік - 8-ми річна школа

1976 рік - 9-ти річна школа

1995 рік 10-ти річна школа

З 1996 року у селі Корсунівка - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

В 1976 році навколо школи були посаджені дерева. Берези посадили учні, класним керівником яких був Пономаренко Станіслав Володимирович, а липи - учні Пономаренко Олександра Дмитровича. Крім того, в той же рік учнями школи був насаджений парк у центрі села.

Фруктовий сад, який знаходиться на території школи, був насаджений в 1950-1960 роках.

Споруда, в якій зараз знаходиться їдальня, раніше використовувалась як шкільна майстерня. Її збудували в 60-х роках.

Погріб збудував сам пан Корсун.

Кiлькiсть переглядiв: 580

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.